С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422008, РТ, Арский район, д. Кошлауч, ул. Тукая, д. 1
Телефон: +7(843)-665-03-07
E-Mail: Sksl.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Кошлаучская ООШ"
Руководитель: Аюпова Рания Фирдусовна

Яңалыклар/ Новости

Класс сәгатьләрендә

Опубликовано: 19.09.2018

Юлларда булган хәвеф –хәтәрләрдән күпме кеше зыян күрә.
    Күпме кан, яшь түгелә. Инвалид утыргычына утыручылар саны арта, күпме кешенең гомере өзелә. Ә бит болар арасында балалар да күп. Гаепне кемнән эзләргә? Мондый хәвеф – хәтәрләрне булдырмый калу өчен нәрсә эшләргә соң? Шушы сорауларга җавап табар өчен, без бүген 7-9 класс укучылары белән “Сак йөрегез юлларда” дигән әңгәмә үткәрдек. Класс сәгатендә балалар катнашындагы юл – транспорт һәлакәтен профилактикалау; юл хәрәкәте билгеләрен , велосипедчылар өчен кагыйдәләрне искә төшердек һәм ныгыттык, урамда һәм юлларда үз –үзеңне дөрес тоту культурасы турында сөйләштек.
    Юлларыбыз имин , эшләребез уң, күңелләребез тыныч булсын!