С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422008, РТ, Арский район, д. Кошлауч, ул. Тукая, д. 1
Телефон: +7(843)-665-03-07
E-Mail: Sksl.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Кошлаучская ООШ"
Руководитель: Аюпова Рания Фирдусовна

Яңалыклар/ Новости

Тукай туган көн!..

Опубликовано: 26.04.2018

26 нчы апрель сөекле шагыйребез Габдулла Тукайның туган көне. Быел аның тууына 132 ел. Барлык татар милләте аның иҗатын белә, ярата, өйрәнә.
    Без исә, Кушлавыч халкы, бөек әдип белән аеруча да горурланабыз. Ел саен аның туган көнен түземсезлек белән көтәбез. Г. Тукайның туган көнен без быел "Таттелеком"оешмасы хезмәткәрләре белән билгеләп үттек. Алар быелгы Тукай премиясе лауреаты да әле. Кушлавыч мәктәбе һәм балалар бакчасы, Тукаевларның музей-йорты, авыл клубы, китапханә хезмәткәрләре кунакларны театраль тамаша белән каршыладылар. Кунаклар шагыйрь иҗаты белән кызыксынуларын яшермәделәр, киресенчә, сораулар биреп әңгәмә оешырдылар. Аларга үз чиратыбызда Тукай мирасын саклауда керткән өлешләре өчен зур рәхмәтләребезне җиткерәбез.
    Соңыннан бәйрәм рухында Тукай һәйкәленә чәчәкләр куеп, шагыйрьнең әтисе Мөхәммәтгариф хәзрәт каберен зиярат кылып кайттык.

Фотолар белән чыганакта.

Источник: https://edu.tatar.ru/community/index/2393