С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422008, РТ, Арский район, д. Кошлауч, ул. Тукая, д. 1
Телефон: +7(843)-665-03-07
E-Mail: Sksl.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Кошлаучская ООШ"
Руководитель: Аюпова Рания Фирдусовна

Яңалыклар/ Новости

Бүләктә күңел җылысы...

Опубликовано: 06.03.2018

Тиздән Халыкара хатын-кызлар көне якынлаша. 8 Март! Балачактан ук ул Әни бәйрәме буларак дөньядагы иң зур, иң мөһим бәйрәм булып истә калган. Кояшлы язны алып килүе белән ул күңелгә тагын да җылылык өсти, йокыга талган өметләрне уята. Бигрәк матур яңгырый бу 8 Март дигән сүз! Җир йөзендә һәр хатын-кызны бәхетле иткән көн бит бу.
    Мәктәбебез бу көннәрдә шау-гөр килеп тора. Бәйрәмгә әзерлек эшләре бара: кемдер җырын кабатлый, кайберәүләр биюләрен өйрәнә, ә кайберәүләр залны бизәү өчен чәчәкләр ясый. Барлык укучылар да бик тырышып үз куллары белән әниләренә бүләк әзерли. Бу кулдан ясалган эшләнмәләрдә балаларның күпме йөрәк җылысы салынган бит!

Источник: https://edu.tatar.ru/community/index/2393