С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422870, РТ, Алькеевский район, с. Базарные Матаки, ул. 40 лет Победы, д. 1
Телефон: +7(84346)21-1-21
E-Mail: sch125016@mail.ru
Короткое название: МБОУ Базарно-Матакская гимназия имени Наби Даули
Руководитель: Яруллина Фарида Гусмановна
Год основания учреждения: 2001

Новости | Яңалыклар

Туган телләр елына багышланган класстан тыш чара

Опубликовано: 12.10.2021

2021 нче елның 8 нче октябрендә рус теле һәм әдәбияты укытучысы Насыбуллина Илзирә Илгиз кызы 8 А сыйныф укучылары өчен туган телләр елына багышланган класстан тыш чара үткәрде.

Мәктәп бәйрәмендә педагоглар Шәрипова Гөлназ Зөфәр кызы, Насыбуллина Илзирә Илгиз кызы һәм 8 А сыйныф укучылары катнашты. 8 А сыйныф укучылары Әһлиуллин Салават һәм Мөхәммәткәримова Адилә тантананың оештыручылары булдылар. Чарага әзерлек барышында балалар зур активлык күрсәттеләр. Алар тарафыннан алдан ук материаллар әзерләнгән иде. Укучылар Н.Г.Чернышевский, Н.С.Тургенев, К. Г. Паустовский әйтемнәрен бик теләп укыдылар, сөйләм этикетын искә төшерделәр.

Укучылар гомумтелле, интеллектуаль танып-белү сәләтен күрсәтә һәм үстерә, сүзлек запасларын киңәйтә алдылар. Иҗади активлык һәм туган телне өйрәнү белән шөгыльләнүне дәвам итү теләген күрсәттеләр .

Туган телне белү-ул үз халкының мәдәниятен һәм традицияләрен саклап калу өчен менә дигән мөмкинлек икәнлегенә төшенделәр.