Адрес: 422870, РТ, Алькеевский район, с. Базарные Матаки, ул. 40 лет Победы, д. 1
Телефон: +7(84346)21-1-21
E-Mail: sch125016@mail.ru
Короткое название: МБОУ Базарно-Матакская гимназия имени Наби Даули
Руководитель: Яруллина Фарида Гусмановна
Год основания учреждения: 2001

Новости | Яңалыклар

Табигатьне саклыйк

Опубликовано: 06.07.2017

Экологиягә караш елдан-ел арта. Табигатьнең, сулый торган һаваның, эчә торган суның чисталыгы безнең үзебездән тора. Безнең бурыч – балаларның культурасын үстерүгә, экологияне саклауга, табигатьне чүп-чардан арындыруга, өмәләр оештыруга зур игътибар бирү һәм моны тәэмин итү. Шушы максаттан чыгып, без бүген лагерьда Экология Көне үткәрдек. Балалар  шушы темага рәсем ясадылар, мероприятиядә актив катнаштылар.