• Актанышский

Адрес: 423763, РТ, Актанышский район, д. Старые Бугады,ул.Центральная,дом 56
Телефон: +7(855)-525-45-36
E-Mail: bugady.oosh@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Бугадинская ООШ"
Руководитель: Салихов Васил Максутович

ABCShow

Уңышның төп сере-хезмәт/ Действие — главный секрет успеха.

Опубликовано: 16.12.2023

Дөнья серләренә ныграк төшеним, мөстәкыйль эш итә белүче шәхескә әйләним дисәң, белем алырга, укырга-язарга өйрәнергә кирәк. Шуңа күрә һәр заманда да белемле кешенең кадере зур булган. Укырга-язарга өйрәтүче кешене дә зурлап укытучы, остаз, мөгаллим дип атаганнар. Бигрәк тә беренче тапкыр мәктәпкә аяк баскан  сабыйларны хәреф танырга, язарга, фәннәр патшасы математиканың серләренә төшенергә өйрәтү һәм шуның аша дөньяны, тормышны аңлый белергә, сынмаска, сыгылмаска өйрәтү авыр. Рәхмәт сезгә, олы җанлы, киң күңелле, мәрхәмәтле укытучыларыбыз! Ә менә Богады төп гомуми белем бирү мәктәбендә беренчеләребез укырга, язарга өйрәнеп кенә калмаганнар. "Төрле төстәге тамчылар-2023" Гомумроссия балалар тематик рәсемнәре,   “Куркынычсыз юллар”онлайн олимпиадасы, “Бөтенроссия туган якны өйрәнү онлайн - викторинасы "Курск өлкәсен ачабыз” бәйгеләрендә катнашып уңышка ирешергә дә өлгергәннәр. Булдырганнар безнең беренчеләр!

Если хочешь  постигать тайны мира, стать самостоятельной личностью, надо учиться писать и читать. Поэтому во все времена ценился образованный человек. Человека, который учит читать и писать, величали учителем, наставником. Особенно трудно научить малышей, впервые ступивших в школу, распознавать буквы, писать, постигать секреты математики и через это понимать мир, жизнь, не ломаться, не сгибаться. Спасибо Вам, наши великие учителя! А вот в Бугадинской основной общеобразовательной школе наши первоклассники не только научились читать и писать. Успели поучаствовать в конкурсах Общероссийских детских тематических рисунков" Разноцветные капли-2023“, онлайн - олимпиаде”Безопасные дороги“, Всероссийской краеведческой онлайн-викторине "Открываем Курскую область”. Молодцы наши первоклассники!