Әкият көне / День сказки

Опубликовано: 28.06.2024

Бүген ”Каенкай” балалар бакчасында “Әкият көне” булып узды. Безнең балаларның ни кадәр сәләтле икәннәренә кабаттан инанабыз. Берничә генә көн дәвамында әзерләнеп шул кадәр матур, килештереп, оста итеп “Төлке, куян һәм әтәч” әкиятен сәхнәләштереп куйдылар Шәйхетдинова Гүзәл апалары белән зурлар төркеме балалары. Яңача итеп куелган әкият кызыклы һәм бик мавыктыргыч булды. Бәйрәмне Салихова Миләүшә апалары “Әкияти викторина” белән дәвам итте. Төрле халык әкиятләре буенча бирелгән башваткыч сораулар, интерактив уеннар балалрны яңадан тылсымлы әкият иленә алып кереп китте. Тамашачы балаларның, иммерсив алымы ярдәмендә, үзлектән маскалар, костюмнар сайлап алып “Шалкан” әкиятен күрсәтү, балаларның ни кадәр комуникатив, кыю, төрле ситуациядан чыга белү сәләтенә ия икәннәрен күрсәтте. Бәйрәмебезнең азагында Вахитова Гүзәлия апалары җитәкчелегендә, кечкенәләр төркеме балалары үзләренең яраткан җырлары белән безне сөендерделәр. Бәйрәм бик күңелле, истә калырдай, уңай эмоциональ атмосферада үтте. Тәрбиячеләр: Шайхетдинова Г.Р. Салихова М.М. Вахитова Г.Х.

Сегодня в нашем детском саду прошел День сказки. Мы снова убедились, насколько талантливы наши дети. Воспитанники старшей группы вместе с воспитателем Шайхутдиновой Гузель всего за несколько дней подготовились и мастерски поставили сказку “Лиса, заяц и петух”. Сказка, поставленная по-новому, была интересной и увлекательной. Продолжила праздник воспитатель Салихова Миляуша со “Сказочной викториной". Вопросы-головоломки, интерактивные игры по мотивам сказок разных народов вновь погрузили детей в волшебную сказочную страну. Затем дети-зрители с помощью иммерсивного подхода самостоятельно подобрали маски, костюмы и показали сказку “Репка”. И еще раз доказали, насколько они коммуникативны, смелы, способны выходить из самых разных ситуаций. В завершение праздника дети из второй младшей группы под руководством воспитателя Вахитовой Гузалии порадовали нас своими любимыми песнями. Праздник прошел в очень приятной, запоминающейся, позитивной эмоциональной атмосфере. Воспитатели: Шайхетдинова Г.Р. Салихова М.М. Вахитова Г.Х.