Шәрип Шәймиевнең музей- йортында кунакта / В гостях в Доме - музее Шарипа Шаймиева

Опубликовано: 04.06.2024

Беренче Президентыбыз Миңтимер Шәрипович Шәймиев райондашыбыз булсын да, ничек аның белән горурланмыйсың да ничек аңа кунакка бармыйсың инде. Шушы көннәрдә Богады мәктәбе укучылары Әнәк авылында урнашкан Шәрип Шәймиев музей-йортында булдылар. Укучыларны музей директоры Гыйбадуллина Гөлназ Фаил кызы шатланып каршы алды. Укучыларга ул музей турында, Татарстан Республикасының беренче Президентының катлаулы тормыш юлын сөйләде. Музей укучыларда иң уңай тәэсирләр калдырды. Балалар М. Ш. Шәймиев биографиясеннән кешеләрнең көндәлек эшләрендә нинди кыенлыклар белән очрашулары турында күп кызыклы мәгълүмат алдылар. Соңыннан укучылар “Бабайда кунакта” ял паркы белән таныштылар.

Наш первый Президент Минтимер Шарипович Шаймиев-уроженец нашего района. Как не гордишься им. На днях учащиеся Бугадинской школы посетили Дом-музей Шарипа Шаймиева в селе Аняково. Учеников встретила директор музея Гибадуллина Гульназ Фаиловна. Она рассказал нам о музее, о непростом жизненном пути Первого Президента Республики Татарстан. Музей произвел на учеников благоприятное впечатление. Много интересного ребята узнали из биографии М. Ш. Шаймиева о том, с какими трудностями сталкиваются люди в повседневной работе. Затем школьники познакомились с парком отдыха “В гостях у дедушки”.