Соңгы кыңгырау! / Последний звонок!

Опубликовано: 25.05.2024

25 май көнне Богады мәктәбенең 9 укучысы өчен кыңгырау соңгы тапкыр чыңлады. Бәйрәм тантанасын 9 ларның сыйныф җитәкчесе Инзилә Кирамова ачып җибәрде. Бәйрәм белән мәктәп директоры Васил Салихов, район башлыгы исеменнән Илшат Вахитов, авыл җирлеге башлыгы Илсур Фаттахов котлап, үзләренең изге теләкләрен җиткезделәр. Васил Максут улы хуҗалык җитәкчесенең, укуда, спортта, сәнгатьтә алдынгы, бәйгеләрдә җиңүчеләргә бүләкләрен, котлауларын тапшырды, мәктәпнең физкультура укытучысы, егетләрне көрәш сөрләренә төшендерүче остазлары Илфир Анваров, спорт мәктәбен тәмамлаучыларга таныклык тапшырып, үзенең изге теләкләрен әйтте. Шулай ветеран укытучыларның, әти-әниләрнең дә әйткән теләкләре үтемле булды. Соңыннан сүзне мәктәпне тәмамлаучылар үзләре алып, үзләренә белем һәм тәрбия биргән укытучыларына, гомумән мәктәп коллективына рәхмәтләрен әйтеп чәчәк букетлары тапшырдылар. Саубуллашу вальсы да үз югарылыгында башкарылды. 9 нчы сыйныфны тәмамлаучы егет һәм кызларыбызга бу соңгы звонок булса, мәктәбебез өчен соңгысы булмасын иде. Соңгы звоноклар ел саен булып торсын, җирлектә нәниләр туып торсын. Яшәеш сүнмәсен. 9 сыйныф укучылары! Сезне яңа сынаулар көтә, курыкмагыз, алга барыгыз, һәм сезнең теләкләрегез тормышка ашсын. Аларга уңышлар теләп калабыз!

25 мая для 9 учеников Бугадинской школы прозвенел последний звонок. Торжественное мероприятие открыла классный руководитель 9 класса Инзиля Кирамова. С праздником поздравили директор школы Васил Салихов, от имени главы района Ильшат Вахитов, глава сельского поселения Илсур Фаттахов. Васил Максутович вручил награды и поздравления руководителя хозяйства, отличникам в учебе, спорте, искусстве, победителям конкурсов, а учитель физкультуры школы, наставник по борьбе “Көрәш” Ильфир Анваров, вручив выпускникам свидетельства, высказал свои искренние пожелания. Также ребята были искренне тронуты пожеланиями учителей-ветеранов, родителей. Затем слово взяли сами выпускники и вручили букеты цветов, поблагодарив учителей и коллектив школы в целом. Прощальный вальс тоже был исполнен на высоте. Если бы это был последний звонок нашим выпускникам 9-х классов, хотим, чтобы он был бы не последним для нашей школы. Пусть последние звонки будут ежегодными, пусть в поселении рождаются малыши. 9 классники! Вас новые ждут впереди испытания, Не бойтесь ребята, идите вперёд, И пусть исполняется ваши желания. И с вами по жизни удачи идёт!