Аҗаган / Зарница

Опубликовано: 24.05.2024

"Каенкай" балалар бакчасында зурлар төркеме балалары белән "Аҗаган" патриотик- спорт уеннары булып узды. Уен маршировка, флаг алып керү, отрядларның үз-үзләре белән таныштыру, девизларын әйтүдән башланып китте. Һәр отряд билгеле бер план буенча хәрәкәт итеп, тугыз төр биремне үтәп, яшерен трофейны эзләп табып, штабка алып килеп тапшырды. Балалар уңышлы чыгышлары өчен истәлекле бүләкләр, шулай ук медальләр белән бүләкләнделәр. "Аҗаган" уенында Ләйсән Рәдиф кызы белән бергә ЮИД яшьләре дә балаларны үзләренең кызыклы биремнәре белән сынап карадылар, алар да буш кул килмәгәннәр, балаларга бүләккә кызыклы уеннар, эш дәфтәрләре һәм яктырткыч элементлары алып килгәннәр. Ярышлар бик оешкан рәвештә, мавыктыргыч һәм бик кызыклы булды. Балалар үзләренең бердәмлекләрен, җитезлекләрен, тирә-юньдә тиз ориентлаша белүләрен күрсәттеләр.

В МБДОУ “Детский сад №6 комбинированного вида” с детьми старшей группы прошли патриотико-спортивные игры "Зарница". Игры начались с маршировки, поднятия флага, самопрезентации команд, произнесения их девизов. Каждый отряд действовал по определенному плану, выполнив девять различных заданий, отыскав спрятанный трофей и доставив его в штаб. За успешные выступления ребята были награждены памятными подарками, а также медалями. В играх также участвовали ребята из ЮИД Актанышской гимназии вместе с начальником отдела пропаганды безопасности дорожного движения Мухаметовой Лейсан Радифовной. Они проверили ребят своими интересными заданиями, которые тоже не прошли даром, принесли в подарок интересные игры, рабочие тетради и световые элементы. Соревнования были очень организованными, зрелищными и интересными. Ребята показали свою сплоченность, ловкость, умение быстро ориентироваться в окружающей обстановке.