Родительское собрание /Ата-аналар җыелышы

Опубликовано: 24.05.2024

Татар Ямалы мәктәбендә 22 май көнне ата-аналар җыелышы булып узды. Җыелышта район балалар иҗат үзәге директоры, педагог-психолог Р.Н.Файзрахманова, "Ихлас" психологик үзәк психологы З.Б.Хәбибуллина яшүсмерләр арасында очрый торган кыенлыклар, суицид һәм балаларны төрле начар тәэсирләрдән саклау турында сөйләделәр, тренинглар үткәрделәр. Россия эчке эшләр министрлыгының Актаныш районы буенча полиция бүлегенең балигъ булмаган балалар белән эшләүче инспекторы, полиция лейтенанты Камалова Регина Радиковна чыгыш ясады. Шулай ук 9 сыйныф укучыларына имтиханнарга психологик яктан әзер булу максатыннан аңлату эшләре алып бардылар. Профилактик әңгәмә вакытында интернет челтәре, социаль челтәрләр, форумнарда оештырыла торган расланмаган массакүләм чараларда катнашырга ярамаганын аңлаттылар. Интернетның кире йогынтысыннан балаларны саклау буенча ата-аналарга җаваплылыкны ныгытырга кирәклеге һәм тыелган сайтларга бөтенләй кермәскә икәнлеге искәртелде.

В Татарско-Ямалинской школе 22 мая прошло родительское собрание. На собрании участвовали директор районного центра детского творчества, педагог-психолог Р. Н.Файзрахманова, психолог психологического центра "Ихлас" З. Б. Хабибуллина. Они рассказали о проблемах, с которыми сталкиваются подростки, о суициде и защите детей от различных негативных воздействий, провели тренинги. С докладом выступила инспектор по делам несовершеннолетних отдела полиции МВД России по Актанышскому району, лейтенант полиции Камалова Регина Радиковна. Также проводилась разъяснительная работа для учащихся 9 классов с целью психологической готовности к экзаменам. В ходе профилактической беседы разъяснили, что нельзя участвовать в неподтвержденных массовых мероприятиях, организуемых в сети Интернет, социальных сетях, форумах. Было отмечено, что необходимо усилить ответственность родителей по защите детей от негативного воздействия интернета и вообще не посещать запрещенные сайты.