Янгын сүндерү бүлегенә экскурсия / Экскурсия в пожарную часть

Опубликовано: 17.05.2024

“Умырзая” балалар бакчасының зурлар төркеме балалары Актаныштагы 103 номерлы янгын сүндерү бүлегенә экскурсиягә бардылар. Экскурсия вакытында балалар янгын сүндерүчеләрнең киемнәре, җиһазлары, инструментлары, машиналары белән таныштылар. Шулай ук диспетчер бүлмәсендәге эш барышы белән дә таныштылар. Янгын чыгу хәбәре беренче булып диспетчерга хәбәр ителүен балалар экскурсия вакытында белделәр. Балалар үзләрен кызыксындырган сорауларына җавапларын алгач, янгын сүндерүче хезмәтенең никадәр авыр һәм җаваплы булуын аңладылар. Экскурсия балалар өчен истәлекле, күңелле булды һәм уңай тәэсирләр генә калдырды.

Дети старшей группы детского сада "Умырзая" побывали на экскурсии в Актанышской пожарной части №103. Во время экскурсии дети ознакомились с одеждой, оборудованием, инструментами, машинами пожарных. Также ознакомились с ходом работ в диспетчерской. Получив ответы на интересующие их вопросы, ребята поняли, насколько сложна и ответственна пожарная служба. Экскурсия была запоминающейся, приятной для детей и оставила только положительные впечатления.