«Киләчәккә адым»/ «Шаг в будущее»

Опубликовано: 13.05.2024

13 май конне Әлфия Авзалова исемендәге район мәдәният сараенда «Киләчәккә адым» балалар техник иҗат фестивале җиңүчеләрен хөрмәтләделәр. Богады мәктәбеннән "Минем әти-әниемнең һөнәре" фотоконкурсында 3 урынны алган 2 нче сыйныф укучысы Идрисова Эминэ (җитәкчесе: Ахмадуллина Милэушэ Мулланур кызы) һәм "Һөнәри дебют-2024" конкурсының "Пешекче эше" компетенциясендә 3  урынга, Мин Оста бэйгесендэ 1 урынга лаек булган 9  нчы сыйныф укучысы Хисамова Энже Ришат кызын, Шул ук бэйгедэ 2 урын алган 6 класс укучысы Галиева Ралина(җитәкчесе:  Фаттахова Лениза Динэвис кызы), "Төзүче эше" компетенциясендә 2 урын алган 9 класс укучысы Салахов Нияз, Гади автомодельләр конкурсында 2 урынны алган 6 класс укучысы Сабиров Искәндәр (Укытучысы Даутов Айнур Хәниф улы) Диплом һәм Сертификатлар белән бүләкләнделәр. Афәрин, Алга таба да уңышлар юлдаш булсын сезгә!

13 мая в районном Дворце культуры имени Альфии Авзаловой состоялось чествование победителей фестиваля Детского Технического Творчества «Шаг в будущее». Из Бугадинской школы были представлены ученица 2 класса Идрисова Эминэ (Руководитель: Ахмадуллина Милэушэ Муллануровна), занявшая 3 место в фотоконкурсе" Профессия моих родителей", и ученица 9 класса Хисамова Энже Ришатовна, удостоенная 3 места в конкурсе "Профессиональный дебют-2024 " по компетенции" Поварское дело", 1 место в конкурсе" Я мастер", 2 место в том же конкурсе ученица 6 класса Галиева Ралина(Руководитель: Фаттахова Лениза Динависовна), ученик 9 класса Салахов Нияз, занявший 2 место в компетенции "Строительное дело", ученик 6 класса Сабиров Искандер, занявший 2 место в конкурсе простых автомоделей, были награждены дипломами и сертификатами. Молодцы, удачи вам в дальнейшем!