Еллар аша Җиңү яңгырый! / Сквозь года звенит Победа!

Опубликовано: 08.05.2024

79 ел элек зур, авыр, фаҗигале һәм онытылмаслык Бөек Ватан сугышының соңгы атышлары яңгырады, әмма кеше йөрәкләрендә яралар төзәлми. Һәм Бөек Җиңүнең тантаналы, бәйрәм көннәрендә без кабат-кабат уйларыбыз белән шул авыр елларга, шул героик көннәргә кайтабыз. Бүген, 8 май көнне, җирлегебездә, Җиңү көненә багышланган тантаналы митинг узды. Митинг барышында сугыш еллары вакыйгалары кыскача ачылды. Бөек Җиңүнең нинди тырышлык белән ирешелгәнен искә төшердек. Тыл хезмәтчәннәренең бөек роле, сугыш балаларының язмышы яңартылды. Җиңү хакына үз гомерләрен биргән кешеләр истәлегенә бер минут тынлык игълан ителде. Богады мәктәбе укучылары «Җиңү һәркемнең йөрәгендә яши! " дигән әдәби композиция әзерләгәннәр. Алар башкаруында иҗади номерлар: сугыш еллары җырлары, сугыш турында шигырьләр яңгырады. Чара ахырында һәйкәлгә веноклар һәм тере чәчәкләр салынды.

79 лет назад отзвучали последние выстрелы большой, трудной, трагической и незабываемой Великой Отечественной войны, но не заживают раны в сердцах человеческих. И в торжественные, праздничные дни Великой Победы, мы вновь и вновь возвращаемся мыслями в те суровые годы, к тем героическим дням. Сегодня, 8 мая, состоялся торжественный митинг, посвященный празднику Дню Победы. В ходе митинга были кратко раскрыты события военных лет. Вспомнили о том, какими усилиями достигнута великая Победа. Вспомнили и о великой роли тружеников тыла, о судьбах детей войны.  В память о тех, кто отдал свои жизни во имя Победы, была объявлена минута молчания. Ребята Бугадинской ООШ подготовили литературную композицию «Победа в сердце каждого живет!». В их исполнении звучали яркие, творческие номера: песни военных лет, стихи о войне. В конце мероприятия были возложены венки и живые цветы к памятнику.