Мәктәбебез кунаклары! / Гости школы!

Опубликовано: 08.05.2024

Бөек Ватан сугышы һәм мәгариф ветераны, Кызыл Йолдыз Ордены кавалеры Насыров Фатых Сәләхетдин улы 1953 нче елдан 1978 нче елга кадәр Татар Ямалы мәктәбендэ эшләгән. Балалар оешмасы да безнеңветераныбыз исемен йортә. Ел саен Бөек Җиңу бәйрәмендә аның туганнары, балалары бәйрәм митингында катнашалар һәм мәктәбебездә кунак булалар. Бүген дә, безнең көтеп алган кунакларыбыз алар. Коллектив белән очрашып, үзләренең әти-әниләрен искәалып, бәйрәм тантанасында катнаштылар алар.

Ветеран Великой Отечественной Войны и ветеран образования, кавалер Ордена Красной Звезды Насыров Фатых Салахутдинович с 1953 по 1978 год работал в Татарско-Ямалинской школе. И детская организация носит имя нашего ветерана. Каждый год в день Великой Победы его родные и дети участвуют в праздничном митинге и становятся гостями нашей школы. И сегодня они наши желанные гости. Они встретились с коллективом, почтили память своих родителей и приняли участие в праздничном торжестве.