Балалар бакчасында Бөек Җиңү бәйрәме көне / День Победы в детском саду

Опубликовано: 08.05.2024

9 Май-Җиңү көне-безнең һәрберебез өчен изге бәйрәм һәм без, илебезнең бүгенге гражданнары, Җиңү турында хәтерне киләчәк буыннарга тапшырырга тиеш. 4 нче "Әтәчкәй" балалар бакчасында Бөек Җиңүне көненә багышланган чаралар елдан-ел үткәрелә һәм бу ел да искәрмә түгел. 9 Май алдыннан балалар бакчасында Бөек Җиңү көненә багышланган бәйрәм узды. Бәйрәм балаларда Бөек Ватан сугышы турында белемнәр формалаштыру, мәктәпкәчә яшьтәге балаларның үз илебезнең тарихы турында белемнәрен арттыру, халкыбызның каһарманлыгы өчен горурлык хисе тәрбияләү, армия белән тотрыклы кызыксыну тәрбияләү максатыннан әзерләнгән иде. Чара программасына Җиңү бәйрәме, тынычлык, солдатлар турында җырлар, биюләр, сугыш турында шигырьләр, Ватанны саклаучыларның үлемсез батырлыгы турында җырлар кертелде. Чара ахырында балалар Бөек Җиңү паркындагы Билгесез солдат һәйкәленә чәчәкләр куйдылар.

9 Мая-День Победы-святой для каждого из нас праздник и мы, сегодняшние граждане страны, должны донести память о победе следующим поколениям. В 4 детском саду "Петушок" мероприятие, посвященное ко Дню Великой Победы из года в год проводится. И этот год  не исключение. В канун 9 мая в детском саду прошел праздник, посвященный Дню Великой Победы. Целью праздника является формирование у детей знание о празднике Великой Отечественной Войны, расширить знания об истории своей страны, воспитывать чувство гордости. Мероприятие День Победы проходил под песнями о победе, танцами, стихами о войне. В конце мероприятия дети возложили цветы к памятнику Неизвестному солдату в парке Победы.