"Без Тукайлы халык" XIII Республикакүләм Габдулла Тукай укулары/XIII Республиканские чтения Габдуллы Тукая "Без Тукайлы халык"

Опубликовано: 07.05.2024

Арчада Габдулла Тукай мирасын өйрәнүгә багышланган "Без Тукайлы халык" XIII  Республикакүләм Габдулла Тукай укулары  булып узды. Иске Кормаш төп гомуми белем бирү мәктәбенең 7 нче сыйныф укучысы Фәрдиева Лияна "Габдулла Тукай иҗатында әдәби геройлар" секциясендә катнашып дипломга ия булды. "Туган төбәкнең күренекле кешеләр өйрәнү буенча эшчәнлек"   мөгаллимнәр арасында туган тел һәм әдәбияты укытучысы Мәрданова Әдилә дә дипломга лаек булды. Котлыйбыз!!!

В Арске прошли XIII Республиканские чтения Габдуллы Тукая "Без Тукайлы халык", посвященные изучению наследия Габдуллы Тукая. Ученица 7 класса МБОУ “Старокурмашевская ООШ” Фардиева Лияна получила диплом за участие в секции "Литературные герои в творчестве Габдуллы Тукая". Среди преподавателей "Деятельность по изучению выдающихся людей родного края" диплома удостоена учитель родного языка и литературы Марданова Адиля. Поздравляем!!!