Мәктәпкә Әлфия Саматтан бүләк / Подарок школе от Альфии Самат

Опубликовано: 07.05.2024

Күп кенә китаплар авторы, журналист, авылдашыбыз Әлфия Самат һәрдаим мәктәп белән элемтәдә тора. Иске Кормаш авылы тарихын яза. Мәктәптә оештырылган барлык очрашуларга кайта, үзе дә үткәрә.  Быел да ул бик зурлап очрашуга килде, мәктәпкә күп функцияле принтер бүләк итте. Әлфия Саматка бик зур рәхмәт белдерәбез, иҗади уңышлар теләп калабыз.

Автор многих книг, журналист Альфия Самат постоянно поддерживает связь со школой. Написал историю села Старое Курмашево. Приезжает на все встречи, организованные в школе, и сама тоже организовывает их. И в этом году она с большим желанием приехала на встречу, подарила школе многофункциональный принтер. Большое спасибо Альфии Самат, желаем ей творческих успехов.