Укучыларның иминлеген тәэмин итү һәм хокук бозуларны булдырмау максатыннан очрашу / Встреча с целью обеспечения безопасности учащихся и предотвращения правонарушений

Опубликовано: 27.04.2024

2024 нче елның 27 апреле көнне, алда торган май ялларын исәпкә алып, укучыларның иминлеген тәэмин итү һәм хокук бозуларны булдырмау максатыннан Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбендә Актаныш полиция бүлекчәсенең балигъ булмаган балалар белән эшләүче инспектор Камалова Регина Радик кызы белән очрашу узды.  Очрашуда мотоцикл, квадрацикл, велосипедта йөрү, таныш булмаган кешеләр белән үз-үзеңне тоту кагыйдәләре, кеше мөлкәтенә зыян салу, урлашу, кич урамда йөрү, сугышу, юллардр сак булу һ. б. хокук бозуларны булдырмау турында ныклап аңлатылды. Шулай ук инспектор Регина Радик кызы ата - аналар белән аерым очрашып балалары өчен үзләре җаваплы булуларын искәртте. Укучылар арасында хокук бозуларны булдырмау өчен мондый профилактик сөйләшүләр аеруча кирәк.

27 апреля 2024 года, с учетом предстоящих майских выходных, с целью обеспечения безопасности учащихся и пресечения правонарушений в МБОУ «Аккузовская ООШ» состоялась встреча с инспектором по делам несовершеннолетних Актанышского отделения полиции Камаловой Региной Радиковной. На встрече подробно разъяснены правила поведения при езде на мотоциклах, квадроциклах, велосипедах, с незнакомыми людьми, предотвращение правонарушений, связанных с причинением вреда человеческому имуществу, кражами, ночными прогулками, драками, неосторожностью на дорогах и др. Также инспектор Регина Радиковна отдельно встретилась с родителями и напомнила, что они сами несут ответственность за своих детей. Такие профилактические беседы особенно необходимы для предотвращения нарушений среди учащихся.