Защита проектов / Проект яклау

Опубликовано: 27.04.2024

25 апрель  көнне 9 класс укучылары мәктәп дирекциясе тарафыннан төзелгән комиссия алдында шәхси-иҗади проектларын якладылар. Укучыларыбыз технология, музыка, сынлы сәнгать, тарих, физкультура, ОБЖ фәннәре буенча темалар сайлаганнар иде. Барлык укучылар да ныклы әзерлек белән килгән, жюри тарафыннан эшләр югары бәяләнде. Аеруча Гайнетдинова Луизаның «Файдалы тәм-том: как» дигән, Саттарова Гөлназның «Сынлы сәнгатьнең төрләре һәм жанрлары» проекты, Хайруллина Зиләнең «Рус рок музыкасы тарихы» проекты, Авзалов Риназның «Волейбол уены» проектлары югары бәяләнде. Яклауда укучылар үзләренең проект эшчәнлеге өлкәсендәге күнекмәләрен, халык алдында чыгыш ясау мөмкинлекләрен, теманы тирәнтен ачу осталыкларын, проект эше булдыруга иҗади якын килүләрен күрсәттеләр.

25 апреля ученики 9 класса защищали свои индивидуальные проекты перед комиссией, созданной дирекцией школы. Учащиеся выбирали темы по технологии, музыке, изобразительному искусству, истории, физкультуре, ОБЖ. Особенно высоко были оценены проекты Гайнетдиновой Луизы «Полезная сладость:пастила», Саттаровой Гульназ «Виды и жанры изобразительного искусства», Хайруллиной Зили «История русского рока», Авзаловой Риназ «Игра волейбол». На защите учащиеся продемонстрировали свои навыки в области проектной деятельности, возможности публичных выступлений, навыки глубокого раскрытия темы, творческий подход к созданию проектной работы.