Барлык диннәр гыйбадәтханә - музее буйлап экскурсия / Экскурсия по храму - музею всех религий

Опубликовано: 21.04.2024

2024 нче елның 21 апрель көнне Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбенең 8 нче сыйныф укучылары, тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Җәмилова Розалия Гарифҗан кызы Казан шәһәренә якын урнашкан Иске Аракчино Бистәсендә урнашкан Барлык диннәр гыйбадәтханәсе - музеенда экскурсиядә булдылар. Бу музей төрле диннәрнең гыйбадәтханә стильләре берләштерелгән архитектура символы булып тора. Мондый гадәти булмаган комплекс булдыру идеясен рәссам һәм архитектор Илдар Ханов күтәреп чыга. Әлеге музейда һәр зал үзенең кабатланмас стилендә бизәлгән. Монда төрле илләр мәдәниятен тирәнтен өйрәнергә мөмкинчелек бар.

21 апреля 2024 года учащиеся 8 класса МБОУ «Аккузовская ООШ», учитель истории и обществознания Зямилова Розалия Гарифяновна совершили экскурсию по храму - музею всех религий, расположенному в поселке Старое Аракчино, расположенном в непосредственной близости от города Казани. Этот музей является архитектурным символом, в котором сочетаются храмовые стили разных религий. Идея создания такого необычного комплекса принадлежит художнику и архитектору Ильдару Ханову. В этом музее каждый зал оформлен в своем неповторимом стиле. Здесь есть возможность углубленно изучить культуру разных стран.