«Мин сине яратам, Туган ягым» туган якны өйрәнү хәрәкәтендә катнашучы- укучыларның төбәк - ара фәнни-гамәли конференциясе / Межрегиональная научно- практическая конференция учащихся- участников краеведческого движения «Люблю тебя, мой край родной»

Опубликовано: 24.04.2024

2024 елның 24 апрелендә туган якны өйрәнү хәрәкәтендә катнашучы укучыларның Пенза өлкәсенең Мәгариф министрлыгы белән бергә оештырылган Пенза өлкәсенең татар милли-мәдәни автономиясе офисы базасында Төбәк-ара фәнни - гамәли конференциясенең читтән торып катнашу этапларына йомгак ясалды. Жюри протоколы нәтиҗәләре буенча Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбенең 6 нчы сыйныф укучысы Шәйдуллина Назлыгөл «Әдәби туган якны өйрәнү – минем төбәгемнең шигыре, хикәяләре, әкиятләре» номинациясендә төбәктә II нче һәм III нче урыннарны алды. Җитәкчесе тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Җәмилова Р. Г. Котлыйбыз!

24 апреля 2024 года подведены итоги заочных этапов Межрегиональной научно-практической конференции учащихся-участников краеведческого движения на базе офиса татарской национально - культурной автономии Пензенской области, организованной совместно с Министерством образования Пензенской области. По итогам протокола жюри ученица 6 класса МБОУ «Аккузовская ООШ» Шайдуллина Назлыгуль заняла II и III места в номинации «Литературное краеведение – стихотворение, рассказы, сказки моего региона». Руководитель учитель истории и обществознания Зямилова Р. Г. Поздравляем!