Опубликовано: 19.04.2024

19 нчы апрель көнне Уразай төп гомуми белем бирү мәктәбендә укыту эшләре буенча директор урынбасарларының "Мәктәптә белем бирүнең сыйфатын күтәрүдә заманча алымнар" темасы астында район семинары үтте. Кунакларны тантаналы рәвештә безнең яшь армиячеләр, орлята һәм укытучылар коллективы каршы алды. Мәктәпнең өстенлекле юнәлеш: "Экология мәктәбе: уйлау, тикшерү, эш итү" темасы кысаларында эшләнгән проект эшләре белән танышу булды. Кунаклар өчен башлангыч сыйныф укучылары тарафыннан "Заманча шалкан әкияте" кечкенә театральләштерелгән тамаша оештырылды. Семинар барышында тарих фәне укытучысы Газизов Г.Ф., технология фәне укытучысы Гыймазов Н.Ф., математика фәне укытучысы Галимуллина Л.Н. ачык дәресләр күрсәттеләр. Татар теле һәм әдәбияты укытучысы Сәлахова В.Х., рус теле һәм әдәбияты укытучысы Мөхәммәтшина Г.М., химия-биология укытучысы Шаймарданова Г.С. мастер-класслар күрсәтеп, заманча белем бирү технологияләрен куллану буенча үз тәҗрибәләрен тәкъдим иттеләр.

19 апреля в МБОУ "Уразаевская ООШ" прошел районный семинар заместителей директора по учебной работе на тему "Современные подходы к повышению качества школьного образования". Го стей торжественно встречали наши юнармейцы, орлята и педагогический коллектив. Состоялось знакомство с проектными работами, выполненными в рамках приоритетного направления школы: "Экологическая школа: мышление, исследование, действие". Для гостей учащимися начальных классов было организовано небольшое театрализованное представление "Современная репка". В ходе семинара были показаны открытые уроки учителя истории Газизова Г. Ф., учителя технологии Гимазова Н.Ф., учителя математики Галимуллиной Л. Н. Учитель татарского языка и литературы Салахова В. Х., учитель русского языка и литературы Мухаметшина Г. М., учитель химии и биологии Шаймарданова Г. С. провели мастер-классы и представили свой опыт применения современных образовательных технологий.