С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Көрәшче егетләребез белән горурланабыз! / Гордимся своими борцами!

Опубликовано: 12.04.2024

Актаныш төбәге элек электән үзенең оста көрәшчеләре белән дан тоткан. Халкыбыз бүген дә алар белән горурланып яши. Ә безнең Иске Богады авылында көрәшнең үз тарихы бар. Биредә спортның бу төре белән аеруча яратып шөгыльләнәләр. 12 апрель көнне районыбызның "Батыр" спорткомплексына Актаныш хакимияте башлыгы призына көрәш ярышлары узды. Бәйгедә район мәктәпләрендә белем алучы 110 укучы катнашты. Район башлыгы призына оештырылган көрәш ярышында укучылар ике келәмдә 14 үлчәү авырлыгында бил алышты. Мәктәбебез укучылары Рүзәл Арсланов, Илназ Аюповлар үз авырлыкларында 3 нче урынга лаек булдылар. Шушы ук көрәш бәйгесендә чыгыш ясаган Рәмис Сабиров, Илгизәр Нурлыев, Кирам Рәхмәтуллиннар төрле номинацияләрдә хөрмәтләнделәр. Мәктәбебез 2 урында. Котлыйбыз! Алга таба да уңышлар телибез! Тренерлары Илфир Анваров.

Актанышский край издавна славился своими умелыми борцами. Наш народ и сегодня гордится ими. А в нашем селе Старые Бугады национальная борьба “Көрәш”имеет свою историю. Здесь с особой любовью занимаются этим видом спорта. 12 апреля в спорткомплексе "Батыр" прошли соревнования по борьбе” Көрәш” на приз главы администрации Актаныша. В конкурсе приняли участие 110 учащихся школ района.В соревнованиях по борьбе на приз главы района ребята соревновались на двух коврах в 14 весовых категориях. Учащиеся школы Рузаль Арсланов, Ильназ Аюпов в своей весовой категории заняли 3-е место. Рамис Сабиров, Ильгизар Нурлыев, Кирам Рахматуллин, выступавшие в этом же поединке, были отмечены в различных номинациях. Школа занимает 2 место. Поздравляем! Желаем дальнейших успехов! Тренер-Ильфир Анваров.