Сарманнан - җиңү белән: Актанышның икенче санлы мәктәбе командасы «Тату сыйныф серләре» республика бәйгесенең ярымфинал этабында I урынны яулады / Из Сарманово-с победой: команда Актанышской школы № 2 заняла I место в полуфинальном этапе республиканского конкурса «Секреты дружного класса»

Опубликовано: 12.04.2024

Икенче санлы Актаныш урта мәктәбе 6Б сыйныф командасы «Тату сыйныф серләре» республика бәйгесенең ярымфинал этабында I урынны яулап кайтты. 12 апрель көнне әлеге конкурснын ярымфиналы Сарманда узды. Команда гадәттәгечә сынатмады, район турында, зона этабындагы кебек үк тырышып чыгыш ясады, барлык конкурсантларны артта калдырып җиңүгә иреште. 6 б сыйныфы укучыларын, аларның әти-әниләрен, сыйныф җитәкчесен чын күңелдән котлыйбыз! Лаеш районында узачак тагы да җаваплы турда уңышлар телибез!

Команда 6Б класса Актанышской СОШ № 2 заняла I место на полуфинальном этапе республиканского конкурса «Секреты дружного класса». 12 апреля полуфинал конкурса прошел в Сармановском районе. Команда, как обычно, не подвела, выступила на районном туре так же старательно, как и на зональном этапе, и одержала победу, опередив всех конкурсантов. От всей души поздравляем учащихся 6 Б класса, их родителей, классного руководителя! Желаем удачи в еще более ответственном туре в Лаишевском районе!