Нәүрүз гүзәле – 2024

Опубликовано: 01.04.2024

Бүген Түбән Кама шәһәренең 15 нче балалар бакчасында «Сөенеч» курчак театры белән берлектә оештырылган «Нәүрүз гүзәле – 2024» республика бәйгесе узды. Бу бәйге - яшь талантлы гүзәл кызларның язгы матур бәйрәме булды. Беренче онлайн турда 30 бала катнашкан булса , финалга 10 кыз чыкты. Түбән Кама шәһәре һәм районы, Чаллы , Алабуга,Сарман, Актаныштан килгән нәни кызлар жюри каршында үз сәләтләрен һәм осталыкларын күрсәттеләр. Гран при Түбән Кама шәһәрендә калса да, “Алтынчәч” балалар бакчасының зурлар төркеменә йөрүче сәләтле кызыбыз Гүзәл Газиева искиткеч нәтиҗәләр күрсәтеп, финалда лаеклы беренче урынны яулады. Гүзәл “Әбиемә - нәүрүз күчтәнәче” номинациясендә милли ризыгыбыз вак бәлешне, “Салават күпере” биремендә кулдан ясалган “Язгы умырзаялар” букетын яклап, биремнәрне зур осталык белән башкарып чыкты. “Яз гөле” биремендә чәчәкләр белән бизәлгән Нәүрүз кызы күлмәген мактады.“Ләйсән моңнары” бәйгесендә “Гүзәл туган ягым” җыры белән жюри әгъзаларын да таң калдырды. Гүзәлне әлеге бәйгегә әзерләгән тәрбияче Әминә Галимардановнага, апасы Румиягә, дәү әнисенә, әти- әнисенә зур рәхмәтләр юллыйбыз. Гүзәлебезне әлеге җиңүе белән ихлас котлыйбыз. Яңадан- яңа уңышларга ирешүен теләп калабыз.

Сегодня на базе детского сад№ 15 города Нижнекамск прошел финальный этап республиканского конкурса «Нәүрүз гүзәле -2024”. Цель данного конкурса, автором которого является руководитель театра кукол «Радость» Василя Исмагилова - выявление талантливых детей, которые хорошо разговаривают на родном языке и умеют выступать пред публикой.Данный конкурс проводился впервые. В отборочном туре конкурса приняли участие 30 девочек из городов Нижнекамск, Набережные Челны, Елабуга, Актанышского Нижнекамского и Сармановского районов РТ, десять лучших из которых попали в финал.В финальном этапе конкурса каждый конкурсант продемонстрировал свое мастерство: кто-то пел, кто-то танцевал, кто-то демонстрировал гимнастические элементы, были и те, кто играл на свистульках.Выступление участников прошло на высоком уровне. Обладателем Гран При конкурса стала воспитанница детского сада № 15 г.Нижнекамск, а воспитанница старшей группы МБДОУ “Детский сад № 7 с.Актаныш” Газиева Гузель успешно выполнив все конкурсные задания, заняла почетное первое место.Поздравляем Гузель и воспитателя Шайхулову Амину Галимардановну с победой и выражаем благодарность за огромный труд по подготовке к конкурсу родителям и родственникам юной звездочки.