Актаныш янгын күзәтчелеге бүлегенә сәяхәт / Поездка в Актанышский отдел пожарного надзора

Опубликовано: 28.03.2024

28 нче март көнне Чалманарат төп гомуми белем мәктәбе Актаныш янгын күзәтчелеге бүлегенә сәяхәттә булдылар. Бүлек җитәкчесе янгынны булдырмау юллары, аннан саклану, коткару чаралары,  бу һөнәрнең үзенчәлекләре белән таныштырды. Укучылар белгәннәрен практик яктан да ныгыттылар.  Сәяхәтне тәрбия эшләре буенча директор урынбасары – Ә.Р.Исрафилова оештырды, класс җитәкчеләре – Р.С.Әмирова, А.Т.Рәхимова, Ч.Р.Шәвәлиева да катнаштылар. Актаныш янгын күзәтчелеге бүлеге хезмәткәрләре ачык йөз белән каршы алдылар һәм озатып калдылар.

28 марта ученики МБОУ “Чалманаратская ООШ” побывали в  Актанышском отделе пожарного надзора. Сотрудник отдела ознакомил с путями продотвращения, с мерами защиты и спасения от пожара, с особенностями профессии. Учащиеся закрепили полученные знания и в практическом плане.Организовала поездку ЗДВР - А.Р.Исрафилова, участвовали классные руководители - Р.С.Амирова, А.Т.Рахимова, Ч.Р.Шавалиева.