Файдалы экскурсия /  Полезная экскурсия

Опубликовано: 28.03.2024

Язгы каникулларны күңелле һәм файдалы үткәрү максатыннан Актаныш районы мәктәпләре белән үзара хезмәттәшлек буенча килешү төзегән М. Җәлил  исемендәге Минзәлә педагогия көллияте, мәктәбебез укучыларын үзенә кунака чакырды. Минзәлә педагогия көллияте мәктәпкәчә белем бирү, башлангыч мәктәпләр өчен, информатика һәм физкультура фәненнән укытучылар әзерли. Биредә шулай ук, шушы юнәлешне сайлаган 7-8 сыйныф укучылары да белем ала. Уку йортында 300 дән артык студент белем ала.  Муса Җәлил мемориаль музеена экскурсия белән башланып, укучылар IT- лаборатория, мәктәпкәчә белеем бирү лабораториясе, робототехника, башлангыч сыйныфларда белеем бирү лабораториясе белән таныштылар. Россия "Алдынгылар хәрәкәте" әгъзалары тарафыннан әзерләнгән мастер-класс, менталь арифметика буенча мастер-класс карадылар. Спорт залында булачак физик тәрбияу кытучылары белән бергә степ-аэробика биеделәр; планетарийда булып, дөньяның килеп чыгышы турында мәгълүмат алдылар. Эшлекле программада Актанышыбыз турында укучыларның белемнәрен тикшерү викторинасы да урын алган иде. Көллият талибәләре Г.Х.Андерсен әкиятләре буенча тамаша әзерләп, укучыларны ял иттерделәр. Бу вакыт аралыгында уку йорты җитәкчесе Ренат Махмутович белән мәктәп директорлары алга таба үзара хезмәттәшлекнең тагын башка төрле формалары турында уйландылар, фикер алыштылар.

С целью приятного и полезного проведения весенних каникул, Мензелинский педагогический колледж им. М.Джалиля, заключивший договор о взаимодействии со школами Актанышского района, пригласил учащихся нашей школы в гости. Мензелинский педагогический колледж готовит учителей дошкольного образования, начальных классов, информатики и физкультуры. Здесь также обучаются учащиеся 7-8 классов, выбравшие данное направление. В учебном заведении обучается более 300 студентов. Начав с экскурсии в мемориальный музей Мусы Джалиля, школьники познакомились с IT - лабораторией, лабораторией дошкольного образования, лабораторией робототехники, лабораторией начального образования. Мастер-класс, подготовленный членами Российского" Движения первых", мастер-класс по ментальной арифметике детям очень понравилось. В спортивном зале вместе с будущими учителями физкультуры, танцевали степ-аэробику; посетив планетарий, они узнали о происхождении мира. В деловой программе также была викторина по проверке знаний учащихся об Актанышском районе. Студенты колледжа подготовили представление по мотивам сказок Г. Х. Андерсена. За это время руководитель учебного заведения Ренат Махмутович и директора школ обдумали и обсудили другие формы дальнейшего взаимодействия.