Иң гади автомобиль модельләре ясау буенча ярышлар / Соревнования по простейшим автомоделям

Опубликовано: 21.03.2024

21 март көнне районыбызның “Иман”спорт сараенда “Иң гади автомодельләр” ярышы узды. Иң гади  автомобиль ясаучыларны район җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Дилбәр Анварова, район мәгариф идарәсе җитәкчесе Раниза Шакирова сәламләделәр. Ярыш шартлары буенча катнашучылар ике автомобиль ясап, аларны сынарга тиеш иде. Резиномотор автомобиле һәм электромотор белән хәрәкәт итүче автомобиль. Алар аерым таләпләргә дә туры килергә тиеш. Старттан машина кузгалгач, тар гына өлешле финишка төгәл керергә тиеш. Богады мәктәбенең 6 сыйныф укучысы Искәндәр Сабиров бу ярышта уңышлы чыгыш ясап, 2 урынга лаек булды. Укытучысы Айнур Даутов. Котлыйбыз! Уңышлар телибез!

21 марта в районном Дворце спорта “Иман”состоялись соревнования “Самые простые автомодели”. Участников соревнования приветствовали заместитель руководителя района по социальным вопросам Дильбар Анварова, начальник районного управления образования Раниза Шакирова. По условиям соревнований участники должны были сделать два автомобиля и испытать их. Автомобиль, приводимый в движение резиномотором и электромотором. Они также должны соответствовать определенным требованиям. После старта машина должна четко заехать на финиш с узкой полосой. Ученик 6 класса Бугадинской школы Искандер Сабиров успешно выступил на этих соревнованиях, заняв 2 место. Учитель Айнур Даутов. Поздравляем! Желаем удачи!