Шигърият җан музыкасы кебек / Поэзия как музыка души

Опубликовано: 21.03.2024

Бөтендөньяда шигърият көне 21 мартта билгеләнә. Шигърият кешелекнең иң зур казанышыдыр. Үзеңнең хисләреңне шигъри тел белән җиткерә алу, киләчәккә хыялланып үткәннәрне дә искә алу, дөньяның, табигатьнең башкалар күрә алмаган якларын күрә алу моны бары тик шигъри җанлы кешеләр генә булдыра ала торгандыр. 21 март көнне Богады мәктәбе китапханәсендә шушы матур көнгә багышланган чара үтте. Анда укучылар актив катнашты. Алар танылган татар, рус  язучыларының шигырьләрен сөйләде, аларның акыллы фикерләрен искә алды. Чараның икенче бүлегендә интеллектуаль уенда ярыштылар.

Всемирный день поэзии отмечается 21 марта. Поэзия, пожалуй, величайшее достижение человечества. Выразить свои чувства поэтическим языком, вспомнить прошлое, увидеть то, чего не могут другие, может только поэтически одушевленный человек. 21 марта в библиотеке Бугадинской школы прошло мероприятие, посвященное этому замечательному дню. В нем приняли активное участие учащиеся. Они рассказывали стихи известных татарских и русских поэтов, вспоминали их мудрые мысли. Во втором отделении соревновались интеллектуалы.