Кышкы сезонны ябу / Закрытие зимнего сезона

Опубликовано: 20.03.2024

20 март көнне Актанышның  "Бүләк" чаңгы трассасында кышкы сезонны ябып, чаңгы ярышлары уздырдылар. Сезон буена чаңгы ярышларының берсен дә калдырмый йөргән, мәктәбебезнең укучылары бу юлы да сынатмады. Җилләрне узып беренче килгән Алмаз Габдуллинны зур җиңүе белән котлыйбыз! Алда әле яңадан-яңа бәйгеләр, уңышлар көтеп торсын. Шулай ук Нияз Салахов, Алия Галиева, Азалия Аглиуллиналар тырышлыгы белән мәктәбебез 6 урынны яулап алды.Укытучылары Илфир Анваров.

20 марта на лыжной трассе "Буляк" в Актанышском районе  прошли соревнования по лыжным гонкам «Закрытие зимнего сезона» . Ребята из нашей школы на протяжении всего сезона не пропускали ни одной лыжной гонки, но и в этот раз не подвели. Поздравляем с большой победой Алмаза Габдуллина, который первым пришел, пересекая ветры! Пусть впереди его ждут новые конкурсы, успехи. Также благодаря усилиям Нияза Салахова, Алии Галиевой, Азалии Аглиуллиной наша школа заняла 6 место. Тренер- Ильфир Анваров.