Богады төп гомуми белем бирү мәктәбендә, район мәктәпләренең 2, 3 сыйныф укучыларының, проектларын яклау зона этабы узды / В Бугадинской ООШ прошел зональный этап защиты проектов учащихся 2, 3 классов школ района

Опубликовано: 15.03.2024

Богады төп гомуми белем бирү мәктәбендә, район мәктәпләренең 2, 3 сыйныф укучыларының, проектларын яклау зона этабы узды. Һәр катнашучы укучы үз проектын 5 минут дәвамында яклады. Теманы ача, алар аның актуальлеген, социаль әһәмиятен исбатлый алдылар, әлеге темага үз карашларын белдерделәр һәм нәтиҗәләр ясадылар.  Яклау уңышлы узды, укучыларның сайланган тема буенча үз продукциясен презентацияләү һәм күрсәтү белән аралашып барды. Һәр проект укучылардан шактый белем, теманы тирәнтен өйрәнү, үзе сайлаган темасына кагылышы булган шәхесләр белән очрашу таләп итә торган җитди эш, әмма балалар кызыклы материаллар тәкъдим иттеләр, биремне тулысынча үтәделәр, өстәмә сорауларга да җаваплар бирә алдылар.  Жюри әгъзалары укучылар арасында җиңүчеләрне билгеләделәр. Мәктәбебезнең 2 сыйныф укучысы Әминә Идрисова, 3 сыйныфтан Зилия Шәйхразиева үз проектларын якладылар. Алар 1 урынга лаек дип табылды. Укытучылары Миләүшә Ахмадуллина, Гөлназ Галләмова. Котлыйбыз! Уңышлар телибез!

В Бугадинской ООШ прошел зональный этап защиты проектов учащихся 2, 3 классов. Каждый участник защищал свой проект в течение 5 минут, раскрывая тему, они доказывали ее актуальность, социальную значимость, излагали свою точку зрения по данной теме и делали выводы. Защита прошла удачно и сопровождалась презентациями и демонстрацией собственных продуктов деятельности  учащихся по выбранной теме. Каждый проект-это серьезная работа, требующая от учеников немалых познаний, встречи с личностями, имеющими отношение к выбранной теме, но ребята справились с заданием, представив интересные материалы, смогли ответить и на дополнительные вопросы. Членами жюри были определены победители среди учащихся. Ученица 2 класса нашей школы Амина Идрисова, ученица 3 класса Зилия Шайхразиева защитили свои проекты. Они заняли 1 место. Учителя Миляуша Ахмадуллина, Гульназ Галлямова. Поздравляем! Желаем удачи!