Эчтәлекле очрашу / Содержательная встреча

Опубликовано: 14.03.2024

Бүген, 14 март көнне, Яңа Әлем төп гомуми белем бирү мәктәбендә бик эчтәлекле очрашу булды. Районыбызның “Форпост” җәмәгать тәртибен саклау буенча яшьләр үзәге җитәкчесе Тәнзилә Рөстәм кызы Гыйниятова һәм Балигъ булмаганнар эшләре буенча  инспектор, полициянең кече лейтенанты Регина Радик кызы Камалова   6-9 нчы сыйныф укучылары белән очрашты. Тәнзилә Рөстәм кызы аларга терроризмга каршы көрәш чаралары турында сөйләде. Мәктәпкә кораллы җинаятьче килеп кергән очракта, үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен искә төшерде, видеороликлар күрсәтеп, алар буенча әңгәмә оештырды. Регина Радик кызы исә, укучыларга районыбызда киң таралган җинаятьләр турында аңлатып үтте, һәр эшне уйлап башкарырга, тәртипсезлекләр ясамаска өндәде. Шулай ук бала ясаган һәр вак хулиганлык өчен дә әти-әниләрнең дә җаваплылыкка тартылачагын ассызыклап үтте. Укучылар инспекторга үзләрен кызыксындырган сорауларын бирделәр, аларга тулы җавап алдылар.

Сегодня, 14 марта, в Новоалимовской ООШ состоялась содержательная встреча. Руководитель молодежного центра по охране общественного порядка “Форпост " Танзиля Рустамовна Гиниятова и инспектор по делам несовершеннолетних, младший лейтенант полиции Регина Радиковна Камалова встретились с учащимися 6-9 классов. Танзиля Рустамовна рассказала им о мерах по борьбе с терроризмом. Она напомнила правила поведения в случае, если в школу вошёл вооруженный преступник, показала видеоролики и устроила по ним беседы. Регина Радиковна рассказала ребятам о широко распространенных в районе преступлениях, призвала все делать продуманно, не допускать беспорядков. Она также подчеркнула, что даже за каждое мелкое хулиганство, совершенное ребенком, к ответственности будут привлечены и родители. Учащиеся задали инспектору интересующие их вопросы, на которые получили исчерпывающие ответы.