Кадет интернат-мәктәпләре арасында узган республика спартакиада нәтиҗәләре / Республиканская спартакиада по военно-прикладным видам спорта среди кадетских школ-интернатов

Опубликовано: 05.03.2024

5 март көнне Казан шәһәренең  “Патриот” яшьләрне хәрби хезмәткә әзерләү хәрби-спорт үзәге Татарстан Республикасының кадет интернат-мәктәпләре арасында узган республика спартакиада ярышлары үтте. Советлар Союзы Герое Хәсән Заманов исемендәге Актаныш кадет мәктәп – интернаты хәрби патриотик әзерлек буенча директор урынбасары Фәрухшин Д.М. җитәкчелегендәге Актаныш кадет интернат - мәктәбе командасы 15 команда арасында гомуми III урынны яулады һәм грамота, кубок белән бүләкләнде. Һәр катнашучыга – кул сәгате бирелде. Команданы әзерләүдә зур өлешләрен керттеләр: хәрби патриотик әзерлек буенча директор урынбасары Фәрухшин Д.М., тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Корбанов К.М., физкультура укытучысы Гомәров А.А., тәрбияче Гареев З.Р., педагог- оештыручы Вафин Г.М., русс теле һәм русс әдәбияте укытучысы Әмирҗанова Э.М., тәрбияче Мокимов Р.Р., тәрбияче Хөҗҗәтов Н.К. Үз туган мәктәпләре өчен,  көчләрен кызганмыйча, ярышта катнашкан барлык укучыларга һәм аларны әзерләгән педагогларга чиксез рәхмәтебезне белдерәбез. Молодцы! Котлыйбыз һәм киләчәктә дә зур унышлар телибез!

5 марта в Казанском республиканском спортивно-патриотическом центре допризывной подготовки молодежи «Патриот»  прошла республиканская спартакиада по военно-прикладным видам спорта среди 15 кадетских школ-интернатов Республики Татарстан. Команда  ГБОУ "Актанышская кадетская школа-интернат имени Героя Советского Союза Хасана Заманова" под руководством заместителя директора по ВПВ Фарухшина Д.М.  в составе 10 кадетов заняла общекомандное III место и награждена грамотой, кубком. Каждый участник получил часы. Молодцы!!! Поздравляем и желаем дальнейших побед!