Әниләрне данлап! / Восславим женщину-мать!

Опубликовано: 08.03.2024

Халыкара хатын-кызлар көненең 8 мартка туры килүе юкка түгелдер. Нәкъ менә озын-озакка сузылган салкын кышлардан соң , шифалы, өметле, җылы язлар кебек, әниләребез дә ягымлы, мәрхәмәтле, күңелләргә өмет салучы, шәфкатъле асыл затларыбыз! Безнең Богады мәктәбендә, кешелекне бар итүче, бөек әниләребезгә багышланган бик матур кичә узды. Бу көнне мәктәбебезнең укытучылары, укучылар әниләргә үзләренең чын йөрәктән чыккан котлау сүзләрен җиткерделәр, җырлар, шигъри тәлгәшләр бүләк иттеләр. Алар дәртле биюләр белән аралашып барды. Мәктәп директоры Васил Максут улы бәйрәм белән котлап, үзенең изге теләкләрен җиткерде. Бәйрәм көнне генә түгел һәрчак игътибарга, ихтирамга, хөрмәткә лаек зат ул хатын-кыз!

Вместе с весной приходит прекрасный праздник – Международный женский День 8 марта. Это не просто праздник – это признания в любви всем женщинам. Этот день согрет лучами солнца, женскими улыбками, украшен россыпью цветов. В нашей Бугадинской школе прошел замечательный вечер, посвященный нашим великим матерям-создателям человечества. В этот день учителя и ученики школы передали мамам свои искренние поздравления, подарили песни, поэтические букеты. Они сопровождались  танцами. Директор школы Васил Максутович поздравил с праздником и передал свои добрые пожелания. Не только в праздничный день, но и всегда заслуживающая внимания, уважения женщина!