«Гаилә - бәхет ачкычы» / «Семья - ключ к счастью»

Опубликовано: 06.03.2024

2024 нче елның 6 нчы мартында Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбендә Россиядә 2024 ел - Гаилә елы уңаеннан укучылар һәм әти - әниләр белән «Гаилә - бәхет ачкычы» дип исемләнгән күләмле чара үткәрелде. Әлеге бәйрәм РФ һәм ТР дәүләт гимнарын башкару белән башланып китте. Мәктәп директоры Ринат Флүн улы Җәмилов килгән кунакларга җылы котлау сүзләрен җиткерде һәм “Гаилә елы»на старт бирде. Чара барышында укучылар шигырьләр сөйләделәр, җырладылар һәм башлангыч класс укучылары «Кызыл калфак» әкиятен сәхнәләштереп күрсәттеләр. Соңыннан бергәләшеп мәктәп спортзалында «Без спорт сөюче гаилә» дип аталаган спорт- уен ярышлары үткәрелде. Бәйрәмдә катнашучылар ике төркемгә бүленеп җитезлектә, төгәллектә һәм командада эшли белү күнекмәләре буенча ярыштылар. Нәтиҗәдә дуслык җиңде. Укучылар мәктәптә үткәрелгән ярминкә табышыннан әниләренә әзерләгән бүләкләрен тапшырдылар. Мәктәп тормышында һәм төрле бәйгеләрдә актив  катнашкан Ахметшиналар һәм Ахметовалар гаиләләренә мәктәп дирекциясе тарафыннан «ЛЕО» брендының канцелярия товарларыннан торган мәктәпкә кирәк-яраклар наборлары тапшырылды. Бәйрәм түгәрәк өстәл артында тәм- томнар белән чәй табыны артында дәвам итте.  Чыннан да бәйрәм бик күңелле булды. Укучылар да, әти - әниләр дә күтәренке рух белән таралыштылар.

6 марта 2024 года в МБОУ «Аккузовской ООШ» состоялось масштабное мероприятие «Семья - ключ к счастью», приуроченное к 2024 году семьи в России. Праздник начался с исполнения государственных гимнов РФ и РТ. Директор школы Ринат Флунович Зямилов тепло поздравил всех присутствующих и дал старт «Году семьи». В ходе мероприятия учащиеся прочитали стихи, спели песни, а ученики начальных классов инсценировали сказку «Красная Шапочка». Затем в школьном спортзале были проведены спортивно - игровые соревнования «Мы спортивная семья». Участники праздника соревновались в ловкости, точности и умении работать в команде, разделившись на две группы. В итоге победила дружба. Учащиеся вручили подарки, приготовленные их мамами из доходов школьной ярмарки. Семьям Ахметшиных и Ахметовых, принимавших активное участие в школьной жизни и различных конкурсах, дирекцией школы были вручены наборы школьных принадлежностей, состоящие из канцелярских товаров бренда «Лео». Праздник продолжился чаепитием за круглым столом со сладостями. Действительно, праздник был очень веселым. И ученики, и родители с воодушевлением разошлись.