Әти-әни, мин – спорт гаиләсе / Папа, мама, я – спортивная семья

Опубликовано: 05.03.2024

Гаилә елы унаеннан, 5 нче март көнне Чалманарат төп гомуми белем бирү мәктәбендә “Әти-әни, мин – спорт гаиләсе” дигән бәйрәм чарасы уздырылды. Чиләккә кар ату, капчыкны кар белән тутыру, чана белән баланы тартып узышу, аркан тарту, пневматик мылтыктан ату, кар кисәкләрен өеп, фигура ясау, һ.б. уен-ярышларда беркем дә сынатмады.  Саф һавада һәр гаилә ял итте. Йөзләрендә елмаю балкыган һәр катнашучының шат авазлары көч өстәп, җиңүгә омтылышны арттырды. Нәтиҗәдә үзара дуслык  җиңеп чыкты. Бәйрәм кәефе бүләк иткән физкультура укытучыбыз Марат Флүс улы Гыйльметдиновка, тәмле коймк һәм кайнар чөй белән сыйлаган әниләр: Рәмилә Гайнетҗан кызы Камалетдиновага, Гөлнур Фирдәвис кызы Булатовага, бәйрәмгә килгән, катнашкан әти-әниләр һәм укучыларга зур рәхмәт! Гаиләләргә бәхет, сәламәтлек телибез.

В рамках Года семьи 5 марта в Чалманаратской ООШ состоялся праздник “Папа, мама, я - спортивная семья”. Никто не подвел в соревнованиях по стрельбе снежным комом, наполнению мешка снегом, гонкам на санках, перетягиванию каната, стрельбе из пневматической винтовки, лепке снежных скульптур. Каждая семья с удовольствием отдохнула на свежем воздухе. Радостные голоса участников, на лицах которых сияла улыбка, добавляли сил и повышали волю к победе. В итоге победила взаимная дружба. Большое спасибо нашему учителю физкультуры Марату Флюсовичу Гильмутдинову, подарившему праздничное настроение, мамам, угостившим вкусными блинами и горячим чаем: Рамиле Гайнетзяновне Камалетдиновой, Гульнур Фирдависовне Булатовой, родителям и учащимся, которые пришли на праздник, приняли участие!  Все участники получили заряд бодрости и хорошего настроения. Желаем счастья и здоровья семьям.