С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Укучыларның кышкы спартакиадасы / Зимняя спартакиада учащихся

Опубликовано: 01.03.2024

1 март көнне, Актанышта, гаилә елы кысаларында, мәктәп укучыларының кышкы спартакиада уеннары узды. Богады мәктәбе укучылары әлеге бәйгедә теләп катнаштылар һәм югары нәтиҗәләргә ирештеләр. Турникта тартылу буенча 9 сыйныф укучысы Алмаз Габдуллин 2 урынны алса, шорт-тректа Нияз Салахов 2 булып килде, аркан тартуда Алия Галиева, Алмаз Габдуллин, Айрат Шулбаевлардан торган команда сынатмады лаеклы 2 урынны яулады. Нәтиҗәдә мәктәбебез 4 урынга ия булды. Җитәкчеләре: Илфир Анваров. Котлыйбыз! Киләчәктә уңышлы чыгыш ясап, тагын да югарырак үрләр яуларга язсын!

1 марта в Актаныше, в рамках Года семьи, прошли игры зимней Спартакиады школьников. Учащиеся Бугадинской школы с удовольствием приняли участие в этом конкурсе и добились высоких результатов. В турнире по перетягиванию каната ученик 9 класса Алмаз Габдуллин занял 2 место, в шорт-треке Нияз Салахов занял 2 место, в перетягивании каната команда в составе Алии Галиевой, Алмаза Габдуллина, Айрата Шулбаева заняла достойное 2 место. В итоге школа заняла 4 место. Руководитель: Ильфир Анваров. Поздравляем! Пусть в дальнейшем  будут успешно выступать и достигать еще больших высот!