Көрәшне яратабыз һәм үстерәбез / Мы любим и развиваем национальную борьбу “Көрәш”

Опубликовано: 29.02.2024

Милли Көрәш-татар халкының яраткан спорт төре. Ул үсеп килүче буында физик һәм әхлакый сыйфатлар тәрбияли. Аның белән безнең Богады мәктәбендә яратып шөгыльләнәләр һәм җиңәләр. 2024 елның 29 феврале көнне Кәзкәй авылының кадет интернат-мәктәбендә 2009-2011 елгы егетләр арасында милли көрәш буенча беренчелек узды. Минзәлә, Мөслим, Актаныш районнарыннан барлыгы 121 көрәшче чыгыш ясады. Көрәшчеләребездән Айрат Шулбаев үз авырлыгында көрәшеп 3 урынга лаек булды. Айрат Шулбаев, Илназ Аюпов, Рүзәл Арслановлар махсус приз белән хөрмәтләнделәр. Тренерлары:Илфир Анваров.  Котлыйбыз! Алга таба да уңышлар телибез!

Национальная борьба «Көрәш» является любимым видом спорта татарского народа. Она воспитывает у подрастающего поколения физические и моральные качества. С ним в нашей Бугадинской школе  занимаются с любовью и побеждают. 29 февраля 2024 года в Кадетской школе-интернате с. Казкеево прошло Первенство по национальной борьбе «Корәш» среди юношей 2009-2011 годов рождения на призы фонда "Благодарение". Всего выступили 121 борца из Мензелинского, Муслюмовского, Актанышского районов. Из наших борцов Айрат Шулбаев занял 3 место в своей весовой категории. Айрат Шулбаев, Илназ Аюпов, Рузаль Арсланов были награждены специальным призом. Тренер: Илфир Анваров. Поздравляем! Желаем дальнейших успехов!