Тормыш иминлеге нигезләре / Основы безопасности жизнедеятельности

Опубликовано: 04.03.2024

Актаныш районы буенча янгын сүндерү бүлеге җитәкчесе Илдар Минсалих улы Мортазин "Суда һәм бозда уяу булырмын" бәйгесенең республика этабында "Рәсем" номинациясендә җиңүче булган “Умырзая” балалар бакчасыннан Гильметдинова Гөльязны бүләкләп үтте: кубок һәм диплом тапшырды. Һәм шулай ук бакчаның нәниләренә янгын чыгу куркынычы, су буенда, юка боз өстендә йөрергә ярамаганлыгы турында аңлатты. Әлеге очрашу бик кызыклы һәм эчтәлекле булды. "Тормыш иминлеге нигезләре" темасына узган әлеге әңгәмәдән балалар үзләренә урамда, өйдә булганда куркынычсызлык кагыйдәләрен төгәл үтәргә кирәклегенә тагын бер кат инандылар.

Начальник отдела пожарной охраны по Актанышскому району Ильдар Минсалихович Муртазин наградил воспитанницу детского сада «Умырзая» Гильмутдинову Гульяз. Она стала победителем республиканского этапа конкурса "Буду бдительным в воде и на льду" в номинации "Рисунок": вручил ей кубок и диплом. А также объяснил ребятам детского сада пожароопасность, недопустимость прогулок по тонкому льду. Встреча была очень интересной и содержательной. В ходе беседы на тему "Основы безопасности жизнедеятельности" ребята еще раз убедились в необходимости соблюдения правил безопасности на улице, дома.