Татар-Милли көрәш бәйгес / Соревнавания по национальной борьбе

Опубликовано: 29.01.2024

2024 елның 29 февралендә Татарстан Республикасы Актаныш муниципаль районының Кәзкәй авылындагы Советлар Союзы Герое Хәсән Заманов исемендәге Кадет мәктәп-интернатында 2009-2011 елгы яшүсмерләр арасында ll-тапкыр "Благодарение" фонды призына  Татар-Милли көрәш бәйгесе узды. Барлыгы 121 яшүсмер егетләребез чыгыш ясады: Минзәлә,Мөслим,Актаныш районы һәм мәктәпләре арасында кайнар көрәш барды. Бәйгене ачу тантанасында Актаныш муниципаль районы Көрәш Федерациясе Рәисе Фаттахов Энгель Нәвәп улы, "Благодарение" фонды җитәкчесе Салихов Фәрит Муллагали улы катнашты.Кадет мәктәбе директоры Ялалов Ильсур Индус улы ачып җибәрде.

29 февраля 2024 года в Кадетской школе-интернате им. Героя Советского Союза Хасана Заманова в селе Казкеево Актанышского муниципального района РТ ll-раз прошли соревнавания по национальной борьбе «Благодарение» среди юношей 2009-2011 годов рождения. Всего выступили 121 юношеские ребята: Шли горячие бои между Мензелинским, Муслюмовским, Актанышским районами и школами. В торжественном открытии конкурса принял участие Председатель Федерации единоборств Актанышского муниципального района Фаттахов Энгель Навапович, руководитель фонда "Благодарение" Салихов Фарит Муллагалиевич. Открыл директор Кадетской школы Ялалов Ильсур Индусович.