«Муса Җәлил. Җыр кебек тормыш» төбәк бәйгесе / Региональный конкурс «Муса Джалиль. Жизнь как песня»

Опубликовано: 01.03.2024

Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбенең 6 нчы сыйныф укучысы Шәйдуллина Назлыгөл Чаллы шәһәренең  Үзәк китапханә системасы тарафыннан үткәрелүче  «Муса Җәлил. «Җыр кебек тормыш» дип исемләнгән төбәк бәйгесенең  «М. Җәлил татар телендә» номинациясендә 1 урын алды. Җитәкчеләре: Җәмилова Розалия Гарифҗан кызы., Хисамова Айсылу Фәрит кызы. Шулай ук Шәйдуллина Назлыгөл «Иллюстрация» номинациясендә 1 урын алды. Җитәкчесе: Шәвәлиев Дилүс Мирзасалих улы. Шушы ук бәйгедә 5 нче сыйныф укучысы Валеева Лилия «Кул эшләре» номинациясендә 1 урын алды. Җитәкчесе: Шәйдуллина Ләйлә Наил кызы. Котлыйбыз!

Ученица 6 класса МБОУ «Аккузовская ООШ» Шайдуллина Назлыгуль заняла 1 место в региональном конкурсе «Муса Джалиль. Жизнь как песня», проводимом МБУ «Централизованная библиотечная система» г. Наб. Челны в номинации «М. Джалиль на татарском языке». Руководители: Зямилова Розалия Гарифяновна, Хисамова Айсылу Фаритовна. Также Шайдуллина Назлыгуль заняла 1 место в номинации «Иллюстрация». Руководитель: Шавалиев Дилус Мирзасалихович. В этом же конкурсе ученица 5 класса МБОУ «Аккузовская ООШ» Валеева Лилия заняла 1 место в номинации «Рукоделие». Руководитель: Шайдуллина Лейла Наилевна. Поздравляем!