Чуракай мәкәбендә география укытучылары семинары

Опубликовано: 27.02.2024

27 февраль көнне Чуракай төп гомуми белем бирү мәктәбендә "География дәресләрендә функциональ грамоталылыкны үстерү юллары" темасы астында районара семинар үтте. Насртдинова Фираса Миргалим кызы 9 класста" Идел буе халкы һәм хуҗалыгы" темасына ачык дәрес күрсәтте. "Авылым- илемнең бер кисәге" дип аталган ачык чара туган авылыбызның тарихы белән бәйләп алып барылды.  Минзәлә педагогика колледж директоры Ибрагимов Ренат Мәхмүт улы мәктәп директорлары белән үзара хезмәттәшлек буенча килешү төзеде. География укытучыларының семинары үз югарылыгында узды, киләчәккә планнар куелды.

27 февраля в Чуракаевской основной школе прошел зональный семинар учителей географии на тему "Развитие навыков функциональной грамотности на уроках географии".  Насртдинова Фираса Миргалимовна провела открытый урок 9 классе. Открытое мероприятие "Родная деревня - часть моей Родины" было переплетено с историей родной деревни. Директор Мензелинского педагогического колледжа  Ибрагимов Ренат Махмутович подписал соглашение о сотрудничестве с директорами нескольких школ. Семинар учителей географии прошел на высоком уровне.