«Ир егетләр- илнең терәге» дип аталган Ватанны саклаучылар көненә багышланган бәйрәм концерты / Праздничный концерт, посвященный Дню Защитника Отечества «Мужчины - опора страны»

Опубликовано: 27.02.2024

2024 елның 24 феврале көнне Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбе укучылары һәм Аккүз авылы җирлеге мәдәният йорты хезмәткәрләре белән берлектә «Ир егетләр- илнең терәге» дип аталган Ватанны саклаучылар көненә багышланган бәйрәм концерты үткәрделәр.  Концерт программасы – бай һәм эчтәлекле иде. Музыкаль сәламнәр бу бәйрәмдә укучыларның әтиләренә, хәрби хезмәттә булган авылдашларга, махсус хәрби операциядә катнашучы батырлар хөрмәтенә яңгырады. Бәйрәм концерты хәрби –патриотик атмосферага төрелеп күңелле узды.

24 февраля 2024 года учащиеся МБОУ «Аккузовская ООШ» совместно с работниками Аккузевского сельского Дома культуры провели праздничный концерт, посвященный Дню Защитника Отечества «Мужчины - опора страны». Концертная программа была насыщенной и содержательной. Музыкальные приветствия прозвучали на празднике в честь отцов учащихся, односельчан, проходивших военную службу, героев-участников специальной военной операции. Праздничный концерт прошел в военно –патриотической атмосфере.