Парламент дәресе

Опубликовано: 22.02.2024

22 февраля 2024 года в МБОУ «Мари-Суксинская ООШ»   прошёл парламентский урок «Выбираем будущее» для учащихся 5-9 классов. На уроке приняли участие депутаты районного совета Хамматуллина Гузелия Гилемгалиевна и Галиев Эдуард Амирянович. Гузелия Гилемгалиевна и Эдуард Амирянович рассказали ребятам о деятельности депутатов, познакомили с избирательной системой и принципами организации выборов в РФ. Ребята узнали о том, как важно принимать участие на выборах, ведь это проявление их гражданской позиции.

22 февральдә 5-9 сыйныф укучылары өчен "Киләчәкне сайлыйбыз!" темасы буенча Парламент дәресе узды, ул Татарстан Республикасында күптәннән традиционга әверелде. Чарада Татар Суыксу авыл җирлеге депуталары Г.Г. Хамматуллина һәм Э.А.Галиев катнашты. Гүзәлия Гыйлемгали кызы һәм Галиев Эдуард укучыларны депутатларның эшчәнлеге белән таныштырдылар, соруаларга җаваплар бирделәр. Укучыларга сайлауларда катнашунының мөһимлеген аңлаттылар.