Достойная награда

Опубликовано: 21.02.2024

Советлар Союзы Герое Хәсән Заманов исемендәге Актаныш кадет мәктәп-интенаты директоры Илсур Индус улы "Россия патриотлары" медале белән бүләкләнде. Аны тантаналы рәвештә Актаныш районы башлыгы Ленар Рафак улы Зарипов тапшырды.  "Патриот России" медале Россия гражданнарын патриотик тәрбияләү системасын камилләштерүгә һәм патриотик тәрбия программаларын үтәүгә зур өлеш керткән өчен бирелә.

Директор Актанышской кадетской школы-интенат имени Героя Советского Союза Хасана Заманова Ялалов Илсур Индусович награжден медалью "Патриоты России". Его торжественно вручил глава Актанышского района Ленар Рафакович Зарипов. Медаль «Патриот России» присуждается за значительный вклад в совершенствование системы патриотического воспитания граждан России и выполнение программ патриотического воспитания.