"Тән зиннәте - кием"/ «Украшения для тела – одежда»

Опубликовано: 19.02.2024

19 февраль көнне Актанышның 1 нче мәктәбендә Туган тел һәм тарих атналыгы кысаларында "Тән зиннәте - кием" исеме астында чаралар уза. Укучыларны милли киемнәр белән таныштыру максатыннан, район Үзәк китапханәсе хезмәткәрләре белән берлектә "Энҗеле калфак" мастер-классы уздырылды. 7,8,10 нчы сыйныф кызлары калфакның тарихы, үзенчәлекләре белән таныштылар, үз куллары белән калфак тегеп карадылар.

19 февраля в АСОШ №1 в рамках Недели родного языка и истории состоялосҗ мероприятия на тему «Украшения для тела – одежда». В целях ознакомления учащихся с национальной одеждой совместно с сотрудниками районной центральной библиотеки был проведен мастер-класс «Жемчужная шапка». Девочки 7, 8, 10 классов знакомились с историей и особенностями головных уборов, шили шапки своими руками.