Әлифба, әлифба беренче битеңне ачкан көн хәтердә.../Алифба, Алифба в памяти день, когда я открыл твою первую страницу...

Опубликовано: 19.02.2024

"Балачак иленең кабатланмас, иң матур бәйрәмнәренең берсе ул "Әлифба бәйрәме". Һәркемнең дә белем дөньясына беренче адымы Әлифбадан башлана бит. Хәрефләр өйрәнеп, шул хәрефләрне тезеп укырга, язарга өйрәтүче китап ул - Әлифба. 19 февраль көнне безнең Богады мәктәбендә  бик күңелле  "Әлифба бәйрәме" узды. Әлифба бәйрәме -1 нче сыйныф  укучылары, аларның әти-әниләре өчен дә, укытучылар өчен дә зур тантана булды. Әлифба белән беррәттән укучыларның барысы да укырга, язарга, матур итеп сөйләргә, әдәпле булырга, өлкәннәрне һәм кечкенәләрне ихтирам итәргә, ярдәмчел булырга өйрәнделәр. Аларда шушындый күркәм сыйфатлар тәрбияләү өчен укытучылары Нуриева Гөлзифа Роберт кызы зур тырышлык куйган. Шулай ук уку дәверендә беренчеләр биергә, мисаллар һәм табышмаклар чишәргә, җырларга  дә өйрәнгәннәр. Алдагы көннәрдә дә укучыларыбыз шундый зиһенле һәм тырыш, сау-сәламәт булсыннар, дигән теләктә калабыз! Чарада мәктәп директоры Васил Максут улы катнашып, үзенең изге теләкләрен җиткерде.

"Один из самых ярких, неповторимых праздников страны детства-это"праздник Алифбы". Ведь первый шаг каждого в мир знаний начинается с Алифбы. Книга, которая учит читать и писать буквы - это Алифба.19 февраля в нашей Бугадинской школе прошел веселый праздник "Алифба". Этот праздник стал большим торжеством как для учеников 1 класса, их родителей, так и для учителей. Наряду с алифбой все ученики учились читать, писать, красиво говорить, быть вежливыми, уважать старших и младших, быть отзывчивыми. Для воспитания в них таких замечательных качеств педагог Нуриева Гульзифа Робертовна приложила немало усилий Также за время обучения первоклассники научились танцевать, решать задачки и загадки, петь. Желаем, чтобы и в последующие дни наши ученики были такими же умными и трудолюбивыми, здоровыми! В мероприятии принял участие директор школы Васил Максутович и выразил свои добрые пожелания.