Информатика укытучыларының район семинары /Районный семинар учителей информатики

Опубликовано: 15.02.2024

15 февраль көнне Теләкәй төп гомуми белем бирү мәктәбендә" "Информацион-коммуникатив чаралар кулланып, мәктәп системасында укыту эшчәнлеген оештыру" темасына информатика укытучыларының район семинары узды. Информатика укытучысы Хәбиров Газинур Әнҗәп улы 7 нче сыйныфта "текстны формалаштыру" дигән ачык дәрес күрсәтте. Шулай ук 9 сыйныф укучысы Миргалимова С.Д. (укытучысы Хәбирова М.Ф.) "ЮНЕСКО - мирас сагында" проектын тәкъдим итте. Укучылар тарафыннан әзерләнгән концерт номерлары чарага ямь өстәде. Информатика укытучылары шулай ук тәҗрибә уртаклаштылар, бай эчтәлекле, фәнни чыгышлар тыңладылар, киләчәктә эшләнәчәк эш төрләре белән таныштылар. Семинарда район мәгариф бүлеге методисты  Хәсәнова Эльвина Марат кызы катнашты.

15 февраля в МБОУ «Тлякеевская ООШ» прошел районный семинар учителей информатики на тему ”Организация учебной деятельности в школьной системе с использованием информационно - коммуникативных средств". Учитель информатики Хабиров Газинур Анзяпович показал открытый урок “Формирование текста” в 7 классе. Так же ученицей 9 класса Миргалимовой С.Д. (учитель Хабирова М.Ф.) была представлена Презентация проекта "ЮНЕСКО - на страже наследия". Концертные номера, подготовленные учащимися, добавили яркости мероприятию. Учителя информатики также обменялись опытом, выслушали содержательные, научные доклады, ознакомились с предстоящими планами. В семинаре приняла участие методист районного отдела образования Хасанова Эльвина Маратовна.