Рус теле буенча йомгаклау әңгәмәсе узды / Прошло итоговое собеседование по русскому языку

Опубликовано: 14.02.2024

14 февраль көнне безнең Богады мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучылары өчен, рус теле буенча йомгаклау әңгәмәсе уздырылды. Балалар дүрт биремне үтәргә тиеш иде: текстны кычкырып укырга, күбрәк мәгълүмат кулланып аны сөйли белергә, сайланган темаларның берсе буенча монолог әзерләргә,  диалог төзергә. Рус теле буенча әңгәмә үткәрү  сөйләм күнекмәләрен тикшерүгә юнәлдерелгән. Безнең чыгарылыш сыйныф укучылары йомгаклау әңгәмәсен уңышлы үттеләр. Барлык укучыларыбыз да "зачет" билгесен алырлар дип өметләнәсе килә.

14 февраля в 9 классе нашей школы прошло итоговое собеседование по русскому языку. Ребята должны были выполнить четыре задания:прочитать текст вслух, пересказать его с использованием дополнительной информации, подготовить монолог по одной из выбранных тем, составить диалог. Проведение собеседования по русскому языку направлено на проверку навыков устной спонтанной речи. Наши выпускники успешно прошли итоговое собеседование. Хочется надеяться, что оценку «зачет» у нас получат все ученики.